IBAN Kontrol Edin & Bulun

Doğrulamak için yukarıda belirtilen alana IBAN kodunu yazın.

Girdiğiniz hiçbir veriyi depolamadığımız veya görüntülemediğimiz için banka bilgileriniz güvendedir.

Wise ile daha ucuz ve hızlı IBAN ödemeleri

Wise, çoğu bankaya kıyasla daha düşük ücretler uygular ve akıllı teknolojisiyle paranın hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

IBAN Doğrulama Aracı Hakkında

IBAN Doğrulama aracı, Uluslararası Banka Hesap Numarasını (IBAN) doğrulamak için tasarlanmıştır. IBAN doğrulayıcı tüm SEPA (Avrupa Tek Ödeme Alanı) ülkelerini ve bankalarını destekler.

Araç, IBAN'ın uzunluğunun standartlara uygunluğunu kontrol eder ve girdiğiniz IBAN'ın geçerli olup olmadığını belirlemek için hanelerde matematiksel sağlama hesaplaması yapar.

Araç aynı zamanda ülkeyi, Temel Banka Hesap Numarasını (BBAN), yerel banka kodunu, yerel şube kodunu ve yerel hesap numarasını bölmek için IBAN'ı analiz eder.

Bu aracın IBAN'ın bankadaki varlığını kontrol etmediğini lütfen unutmayın - yalnızca geçerli olup olmadığını kontrol eder. Bu araç yalnızca bilgi edinme amacı için sunulmuştur. Çabaların tümü doğru veri sağlamak için harcansa da kullanıcılar, sağladığı bu verilerin doğruluğu konusunda bu internet sitesinin herhangi bir sorumluluk kabul etmediğini bilmelidir. Banka hesabı bilgisinin doğruluğunu yalnızca bankanız teyit edebilir. Eğer önemli bir transfer yapıyorsanız ve zaman kritik bir unsursa, önce bankanızla görüşmenizi öneririz.

Bankanızla yapılan uluslararası transferlerin dezavantajı

Bankanızla bir uluslararası havale gönderdiğiniz veya aldığınız zaman kötü bir döviz kuru veya gizli ücret ödemek yüzünden para kaybı yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni de bankaların hâlâ para bozmak için eski bir sistem kullanmasıdır. Biz Wise kullanmanızı öneriyoruz; ki genellikle daha ucuzdur. Kendilerinin akıllı teknolojileri sayesinde;

  • mükemmel bir döviz kuru alırsınız ve her seferinde düşük ve önden belirtilen bir ücret ödersiniz.
  • paranızı bankalar kadar ve bazen bankalardan da hızlı bir şekilde taşırsınız - bazı para birimleri dakikalar içinde tamamlanıyor.
  • paranız banka düzeyinde bir güvenlikle korunur.
  • 70 ülkede 47 para biriminde transfer yapan iki milyon müşteriye katılırsınız.