İçin IBAN Oluşturun & Hesaplayın

Girdiğiniz hiçbir veriyi depolamadığımız veya görüntülemediğimiz için banka bilgileriniz güvendedir.

Bir [GP] banka hesabının IBAN'ını hesaplamak için aşağıda belirtili alanlara Bank Code, Branch Code, Account Number, Check Digit yazın.

Girdiğiniz uzunluk ve değerin alanın sağ tarafında belirtilen biçime uyduğuna emin olun. Herhangi bir boşluk veya tire varsa lütfen çıkarın.

Eğer hesap numaranızın uzunluğu belirtilen uzunluktan daha kısaysa doğru uzunluğa ulaşmak için hesap numarasının önüne gerektiği kadar sıfır ekleyin.

için IBAN Hesaplayıcı

Banka Kodu
   5 haneli numara

Şube Kodu
   5 haneli numara

Hesap Numarası
   11 karakter (harf veya rakam)

Kontrol Hanesi
   2 haneli numaraBankanızla yapılan uluslararası transferlerin dezavantajı

Bankanızla bir uluslararası havale gönderdiğiniz veya aldığınız zaman kötü bir döviz kuru veya gizli ücret ödemek yüzünden para kaybı yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni de bankaların hâlâ para bozmak için eski bir sistem kullanmasıdır. Biz Wise kullanmanızı öneriyoruz; ki genellikle daha ucuzdur. Kendilerinin akıllı teknolojileri sayesinde;

  • mükemmel bir döviz kuru alırsınız ve her seferinde düşük ve önden belirtilen bir ücret ödersiniz.
  • paranızı bankalar kadar ve bazen bankalardan da hızlı bir şekilde taşırsınız - bazı para birimleri dakikalar içinde tamamlanıyor.
  • paranız banka düzeyinde bir güvenlikle korunur.
  • 70 ülkede 47 para biriminde transfer yapan iki milyon müşteriye katılırsınız.

IBAN Hesaplayıcı Hakkında

IBAN Hesaplama aracı, bankanın bulunduğu ülkedeki yerel bir banka koduna, şube koduna ve hesap numarasına göre geçerli bir Uluslararası Banka Hesap Numarası (IBAN) oluşturur. IBAN üretici tüm SEPA (Avrupa Tek Ödeme Alanı) ülkelerini ve bankalarını destekler.

Bu araç yerel banka kodunu, şube kodunu ve hesap numarasının o ülkenin standartlarına uyup uymadığını kontrol eder, doğru sağlamayı matematiksel olarak oluşturur. Böylece IBAN'ın geçerli olup olmadığını belirlemek için IBAN uzunluğu ve yapısını kontrol eder.

Bu aracın IBAN'ın bankadaki varlığını kontrol etmediğini lütfen unutmayın - yalnızca geçerli olup olmadığını kontrol eder.

Bu araç yalnızca bilgi edinme amacı için sunulmuştur. Çabaların tümü doğru veri sağlamak için harcansa da kullanıcılar, sağladığı bu verilerin doğruluğu konusunda bu internet sitesinin herhangi bir sorumluluk kabul etmediğini bilmelidir. Banka hesabı bilgisinin doğruluğunu yalnızca bankanız teyit edebilir. Eğer önemli bir transfer yapıyorsanız ve zaman kritik bir unsursa, önce bankanızla görüşmenizi öneririz.