Standart Kazakistan IBAN Biçimi

Kazakistan için tipik IBAN aşağıda verilmiştir. 20 karakter içeriyor. Aşağıda Kazakistan IBAN yapısının ayrıntılı bir açılımını bulacaksınız.

  • Ülke için iki harfli ISO kodu
  • İki haneli IBAN kontrol haneleri
  • 3 hane bank code
  • 13 karakter account number

KZ 86 125 KZT5004100100


Öge Uzunluk Örnek
Country 2a KZ
IBAN Checksum 2n 86
Bank Code 3n 125
Account Number 13c KZT5004100100
Dipçe: a - harfler (yalnızca harfler), c - karakterler (harfler ve sayılar), n - sayılar (yalnızca sayılar)

Lütfen unutmayın; bu sayfada bulunan tüm IBAN ve BBAN numaraları örnek olarak kullanılmıştır ve transferinizi gerçekleştirmek için kullanılmamalıdır.

Wise

Bankanızla yapılan uluslararası transferlerin dezavantajı

Bankanızla bir uluslararası havale gönderdiğiniz veya aldığınız zaman kötü bir döviz kuru veya gizli ücret ödemek yüzünden para kaybı yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni de bankaların hâlâ para bozmak için eski bir sistem kullanmasıdır. Biz Wise kullanmanızı öneriyoruz; ki genellikle daha ucuzdur. Kendilerinin akıllı teknolojileri sayesinde;

  • mükemmel bir döviz kuru alırsınız ve her seferinde düşük ve önden belirtilen bir ücret ödersiniz.
  • paranızı bankalar kadar ve bazen bankalardan da hızlı bir şekilde taşırsınız - bazı para birimleri dakikalar içinde tamamlanıyor.
  • paranız banka düzeyinde bir güvenlikle korunur.
  • 70 ülkede 47 para biriminde transfer yapan iki milyon müşteriye katılırsınız.

IBAN hesaplayıcıyı kullanmak için aşağıdaki "Oluşturun" düğmesine tıklayın veya bir Kazakistan banka hesabına ait bir IBAN'ı kontrol etmek için "Doğrulayın" düğmesine tıklayın.

IBAN Hesaplayıcı

Oluşturun

IBAN Bulucu

Doğrulayın

Kazakistan IBAN numaraları - SSS

Kazakistan için neden IBAN gerekiyor

IBAN "International Bank Account Number" (Uluslararası Banka Hesap Numarası) anlamına gelir. IBAN'lar uluslararası ödemelerin doğru banka hesaplarına gönderilmesine yardımcı olur. Standart, dünya çapında kararlaştırılmış bir formata sahip IBAN numaraları; ödemenin hangi ülkeye gittiği ve hangi banka hesabına yönlendirildiği ile ilgili tüm bilgiyi içerir. Bu, işleme hatalarını azaltır ve sınır ötesi ödemelerin bir hesaptan diğerine güvenle ve hızlıca ulaşmasını sağlar.

IBAN numarası nasıl bulunur?

IBAN numarasını, IBAN bulucu aracımızı buradan kullanabilirsiniz. Ek olarak kullanışlı IBAN kontrol ile ödeme gönderdiğiniz IBAN numaralarını kontrol edebilirsiniz. Kendi IBAN'ınızı arıyorsanız, doğrulama ve hesaplama araçlarımızı kullanabilir, bankanızın internet bankacılığı üzerinden IBAN numaranıza bakabilir, ya da bankanız tarafından sağlanmış hesap dökümü gibi belgeler üzerinde bulabilirsiniz.

Kazakistan için bir IBAN numarası nasıl edinilir?

Denizaşırı ülkede birine para gönderiyorsanız, gecikmeleri önlemek için geçerli bir IBAN numarasına ihtiyacınız vardır. Alıcınıza, IBAN numaralarını sorun ya da bu sayfadaki IBAN bulucu ve kontrol araçlarını kullanın.

Hangi ülkeler IBAN numarası kullanıyor?

IBAN numaraları aslen Avrupa Birliği içerisindeki banka ödemelerini kolaylaştırmak için üretildi. Ancak şu anda dünya çapında 77 ülkede uluslararası para transferleri için IBAN kullanılıyor. IBAN'lar çoğu Avrupa ülkesinde, birçok Orta Doğu ülkesinde, Kuzey Afrika ve Karayipler'de kullanılmakta. IBAN'ların ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi bazı büyük ülkelerde kullanılmadığını not düşmekte fayda var. Uluslararası bir ödeme gönderiyorsanız, bankanız ya da para transfer servisi alıcı ülkesi için gereken bilgiyi doğrulayabilecektir.

Kazakistan için para göndermek?

Uluslararası para göndermek, yüksek işlem ücretleri ve bankaların kötü kur uygulamaları sebebiyle masraflı olabilir. Eğer bir Kazakistan alıcısına para göndermek istiyorsanız, Wise gibi bir uzman servis ile yüksek banka ücretlerinden kaçınarak, dünya çapında hızlı ve güvenli bir transfer gönderebilirsiniz. Bu gibi servisler basit ve gizli ücretler olmayan, önceden gördüğünüz sabit ücretler uygular. Tüm para çevrim işlemleri, Google'da bulacağınız gibi reel piyasa döviz kuru kullanır, sinsi kur ücretleri yoktur. Bu, geleneksel bankacılığa kıyasla tasarruf etmeniz anlamına gelebilir.

Daha avantajlı uluslararası transferler için Wise'ı bugün inceleyin.